10 Април, 2026

Ген. Шаманов плаши САЩ с военен отговор при атака срещу Сирия

Ген. Шаманов плаши САЩ с военен отговор при атака срещу Сирия

Русия ще предприеме политически, дипломатически и, ако е необходимо и и военни действия, в случай на атака на САЩ срещу Сирия. Това заяви председателят на Комисията за отбрана на Държавната Дума Владимир Шаманов, бивш командващ на Въздушно десантните войски на Русия.

"Политиката на двойни стандарти ни дойде до гуша. Нито едно противоправно действие няма да остане без отговор", заяви депутатът от "Единна Русия" по време на пленарно заседание, цитиран от осведомителните агенции.

Шаманов бил възмутен от изявлението на президента на САЩ Доналд Тръмп за възможна военна намеса на Вашингтон в отговор на предполагаемата химическа атака в сирийския град Дума и от изпращане на разрушители от ВМС на САЩ в Средиземно море.

"Нека да не се надяват на своите корабните групировки и фейкови новини. Ние сме суверенна държава, имаме съюзници и гаранти за събитията, които се провеждат в Сирия. Ние няма да позволим на американците да коват гвоздеи върху чужда наковалня", подчерта председателят на комисията. 

"Няма опасност от военен сблъсък между Русия и САЩ в Сирия", внесе все пак нотка разум специалният представител на руския президент за Близкия изток и страните от Африка, заместник-външен министър на Русия Михаил Богданов. "Разумът все пак трябва да възтържествува над безумието", допълни дипломатът.

Сподели:

Коментари (0)

"Писна ми!“: Стармър обвини Путин и Тръмп за високите сметки във Великобритания

"Писна ми!“: Стармър обвини Путин и Тръмп за високите сметки във Великобритания

Британският премиер Киър Стармър обвини Владимир Путин и Доналд Тръмп за енергийната криза и растящите сметки за ток във Великобритания на фона на напрежението в Близкия изток и проблемите с доставките през Ормузкия проток

Сирени над Тел Авив: ракети от Ливан разтърсиха Израел, примирието виси на косъм

Сирени над Тел Авив: ракети от Ливан разтърсиха Израел, примирието виси на косъм

„Хизбула“ пое отговорност чрез серия от съобщения в Telegram, заявявайки, че е извършила три последователни вълни от ракетни и дронови атаки

Япония освобождава нови петролни резерви заради кризата в Близкия изток

Япония освобождава нови петролни резерви заради кризата в Близкия изток

Страната започна да черпи от своите резерви - най-големите в света - още през март, за да овладее скока на цените, причинен от близкоизточната война