30 Април, 2026

Генщабът на Украйна: Ударът по полигона Капустин Яр е нарушил балистичната поддръжка на окупаторите

Генщабът на Украйна: Ударът по полигона Капустин Яр е нарушил балистичната поддръжка на окупаторите

илюстративна снимка: СБУ

Освен всичко друго, бяха ударени складът на МТЗ, зоната за концентрация на жива сила и контролният пункт на руските безпилотни летателни апарати

Според резултатите от предишни удари по руския  полигон Капустин Яр са потвърдени повреди по техническото съоръжение за обслужване на балистични ракети със среден обсег.

Според Генералния щаб на въоръжените сили на Украйна, щети по монтажната сграда и логистичния склад са потвърдени и на Държавния централен междувидов полигон на руското Министерство на отбраната в Астраханска област.

Също така, Генералният щаб съобщава, че в нощта на 8 февруари в района на временно окупираната Розивка, Запорожка област, е бил ударен склад МТЗ на вражеско подразделение.

„Вчера в района на селището Красногорско (временно окупирана територия на Запорожка област) е ударена зона с концентрация на вражеска жива сила“, се казва в доклада.

Освен това, руски пункт за управление на дронове е бил ударен във временно окупираната територия на Донецка област, близо до Новоикономически.

Генералният щаб отбеляза, че загубите на руските окупатори и мащабът на причинените щети се изясняват.

По-рано Униан съобщи, че през януари украинските отбранителни сили са извършили серия от успешни удари по полигона Капустин Яр в Астраханска област на Русия.

Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна заяви, че за ударите са използвани далекобойни оръжия, произведени в Украйна, по-специално FP-5 "Фламинго".

Александър Мусиенко, военнослужещ от Териториалните отбранителни сили на Въоръжените сили на Украйна, военен анализатор, подчерта, че ударът по „Капустини Яр“ е изключително важен, защото е имало разузнавателна информация за подготовката на изстрелването на ракетата „Орешник“ оттам на територията на Украйна.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

 ЕП: Русия да понесе отговорност за цивилните жертви в Украйна, подкрепа за създаването на Специален трибунал

ЕП: Русия да понесе отговорност за цивилните жертви в Украйна, подкрепа за създаването на Специален трибунал

Според Европейския парламент отговорността трябва да обхване всички, които са в позиция да ръководят или да улесняват извършването на престъпления, включително висши политически, военни и съдебни представители

Зеленски подписа законите за удължаване на военното положение и всеобщата мобилизация

Зеленски подписа законите за удължаване на военното положение и всеобщата мобилизация

Съгласно тях действието на военното положение и мобилизацията в Украйна е удължено до 2 август 2026 година.

Дронове поразиха една от стратегическите руски петролни рафинерии на 1500 км от Украйна

Дронове поразиха една от стратегическите руски петролни рафинерии на 1500 км от Украйна

"Днес в рафинерията „Лукойл-Пермнафтооргсинтез“, разположена на повече от 1500 км от Украйна, гори пожар“, заяви СБУ