13 Юли, 2026

Георг Георгиев: България отсъства от Коалицията на желаещите, но пък управляващите защитават Гундяев и Алекперов

Георг Георгиев, снимка: БГНЕС

"Това са вече приоритетите и лицето на България"

Няма никаква информация за участие на България в свиканата днес в Париж от президента Макрон “Коалиция на желаещите”, констатира бившият министър на външните работи и народен представител от ГЕРБ Георг Георгиев.

"За сметка на това управляващите се похвалиха, че са извадили от санкциите руския патриарх Гундяев и шефа на Лукойл Вагит Алекперов.
Това са вече приоритетите и лицето на България." - пише той в профила си във Фейсбук.

Припомняме, след категоричното противопоставяне от страна на премиера Румен Радев срещу налагането на европейски санкции на руския патриарх Кирил и създателя на "Лукойл" Вагит Алекперов - включително заплахи да наложи вето върху санкционния пакет на ЕС - двамата високопоставени руснаци бяха извадени от списъка със санкционираните лица. 

Днес френският президент Еманюел Макрон е домакин на Срещата на върха на Коалицията на желаещите – създадена от Франция и Обединеното кралство с цел да се осигури военна подкрепа на Украйна срещу руската инвазия. България отсъства от този форум, на който участниците ще призоват за прекратяване на огъня и подновяване на мирните преговори - макар че точно за това настоява на думи премиерът Радев. 


 
 
 
 
 
 

Сподели:
София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

София и Бургас си оспорват домакинството на „Евровизия“ във финалния етап, Варна и Пловдив отпаднаха

Директорът на „Евровизия“ Мартин Грийн изрази надежда Пловдив и Варна бъдат активна част от националните прояви, свързани с „Евровизия 2027“, през месец май идната година

Радев пропусна срещата на Коалицията на желаещите при Макрон, отива на военния му парад и приема в Елисейския дворец

Радев пропусна срещата на Коалицията на желаещите при Макрон, отива на военния му парад и приема в Елисейския дворец

В българската делегация участват също вицепремиерът Иво Христов и министърът на външните работи Велислава Петрова

Ива Петрова: Изработваме устойчиво решение за бъдещето на „Марица-изток“

Ива Петрова: Изработваме устойчиво решение за бъдещето на „Марица-изток“

Енергийният министър посочи, че предпиятието ежемесечно подава искания за дофинансиране, за да изплаща възнаграждения и да покрива задължения към външни доставчици

Коментари (0)