7 Август, 2026

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

Снимка: Георг Георгиев/Фейсбук/БНТ

"Доколкото ми е известно, той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти, това не е бил първият такъв случай", посочи министърът на външните работи в оставка

Министърът на външните работи в оставка Георг Георгиев изрази надежда, че ще узнаем от какво е починал българинът от имигрантския център в Мичиган в САЩ

По-рано съобщихме, че Българският имигрант в Чикаго, 56 годишния Ненко Ганчев от Карлово, е поредната жертва, загинала в затвор на имиграционните власти в САЩ, от началото на антиимиграционната кампания подета от правителството на президента на страната Доналд Тръмп – съобщават медиите отвъд океана.

"Имам увереност в действията на американските власти, предстои разследване и когато станат ясни резултатите ще знаем какво се е случило, работим с официална информация", каза министър Георг Георгиев в ефира на БНТ.

Той заяви, че всеки гражданин трябва да се подчинява на съответната миграционна политика за легално пребиваване в която и да е държава.

"Доколкото ми е известно, той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти, това не е бил първият такъв случай", обясни Георг Георгиев.

По отношение на работата на правителството в оставка той сподели: "Научили сме се да работим във всякакви хипотези. Работата до момента, която трябва да бъде вършена, ще бъде вършена."

За него конституцията не прави разлика между правителство и правителство в оставка.

"Не превишаваме правомощията си, нито са ограничени от обстоятелството, че правителството формално е в оставка, ние няма как да абдикираме от функциите си, процесът на работа и действия продължава, не можем да оставим държавата на пауза", коментира министърът в оставка.

 

 

Сподели:
Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна

Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна

По думите ѝ достъпът до лекарства продължава да бъде сериозен проблем за много пациенти, а достъпът до качествени медицински услуги остава неравномерен.

Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

В бюджета за 2026 г. има увеличение от почти 34 млн. евро за култура, предстоят разговори за бюджета за 2027 г.

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

Според Божидар Божанов хакери престъпници действат бързо и еднократно, с цел да спечелят пари. Но когато зад подобни атаки стоят държави - Русия, Китай, Иран, Северна Корея и др., хакерските групи остават дълго в пробитите системи

Коментари (0)