Има голяма липса на доверие между Запада и Турция. Това обяви бившият генерален консул на България в Одрин Георги Димитров в "Денят ON AIR на "Bulgaria ON AIR. Той заяви, че съществува възможност Турция да напусне НАТО заради постоянните дрязги със САЩ, но това е малко вероятно.
Фактор
Димов бе категоричен, че една от основните причини за напрежението между Щатите и Турция е петролът и газта в Източното средиземноморие.
"Там освен Гърция и Кипър, са ангажирани и Израел и САЩ", каза бившият консул.
Димов също така сподели, че не вярва, че Турция ще пусне мигрантите, които са по границата ѝ с България, тъй като има действащ договор с ЕС.
"Европа не вярва на сплашване. За тези мигранти ЕС е утвърдил два транша на стойност по 3 милиарда евро. До момента са платени около 4 млрд. Няма да се стигне до ситуацията милиони мигранти да залеят България. Ако Турция пусне мигрантите, това означава, че тотално ще скъса контактите си със Запада", обясни Димов пред .
Още от България
Румен Радев постави под общ знаменател патриарсите и армиите на Русия и България
Българската армия обаче не извършва военни престъпления, за разлика от руската
Радев нарече държавната сметка за 2026 г. "бюджет на реалността"
Премиерът коментира, че са се консултирали с водещи икономисти и няма как рязко да се слезе до 3% дефицит. „Тези, които имат най-голяма вина за този дефицит, те крещят най-много", смята премиерът
Затвориха Кресненското дефиле след като паднал валяк удари автомобил
Автомобилният трафик се пренасочва през прохода „Предел“, като към момента се е образувала опашка от около 5 км. на АМ „Струма“ преди пътен възел Симитли