31 Януари, 2026

Георги Харизанов: Абсолютно всички в ГЕРБ дължат кариерата си на Борисов

Георги Харизанов: Абсолютно всички в ГЕРБ дължат кариерата си на Борисов

"Абсолютно всички в ГЕРБ дължат кариерата си на Бойко Борисов. Голяма част от тях може и да са избирани от Цветан Цветанов за партийните си длъжности, но те никога не биха заемали държавни и политически отговорни постове, ако не беше г-н Борисов, защото ГЕРБ е несъмнено партия, която е създадена около Бойко Борисов и винаги е била дърпана от неговата лична политическа популярност и усилия". Това каза пред БНР Георги Харизанов от Института за дясна политика по повод вчерашното Национално събрание на ГЕРБ, на което беше освободен Цветан Цветанов от всички ръководни длъжности и само 10 души гласуваха против това решение.

Той добави, че не е очаквал волята на мнозинството да е различна от волята на лидера на ГЕРБ. По думите му това не е форма на тоталитаризъм, защото лидерството на Борисов наистина е много силно в партията, но това е автентичен процес, а не е наложен със сила и с репресия, а е осъзнат избор на хората в ГЕРБ. 

Той сравни лидерството на Борисов с това на Корнелия Нинова в БСП: "Г-жа Нинова няма да може дълго да удържи ситуацията, въпреки, че аз предпочитам тя по-дълго да остане на поста си", каза Харизанов и обясни защо:

"Нейното присъствие прави така, че избирателят да откаже да направи БСП първа политическа сила в страната и това ми харесва".

В предаването "12+3" по програма "Хоризонт" Георги Харизанов коментира намерението на Цветан Цветанов да създаде Център за евроатлантически изследвания като знак за това, че той има намерение да се занимава с политика, но не като пряк участник, а като човек, който анализира. Според Харизанов центърът на Цветанов няма да бъде конкуренция на оглавявания от него Институт за дясна политика, а по скоро ще е конкурент на Център за анализи и управление на рискове на Иван Костов.

Сподели:

Коментари (0)

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.1 млрд. евро.

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Той ни предложи свръх доза демагогия и почти пълна липса на конкретика, имаше образ, но нямаше съдържание, а централното послание беше познато: „хората го искат“, а той се колебае

На 31 януари отбелязваме 172 години от рождението на великана на българската държавност Стефан Стамболов

На 31 януари отбелязваме 172 години от рождението на великана на българската държавност Стефан Стамболов

"Не аз, а чужди наблюдатели, особено около нелепата му смърт, казват, че такива личности се раждат на 100 или на 1000 г., както и че България е имала невероятния шанс да притежава личност от подобни мащаби“, смята проф. Пламен Павлов