Георги Харизанов: Кризите и заплахите са 100 % аргументи партиите да се разберат за кабинет
Кризите и заплахите са 100 % аргументи за разбирателство между политическите сили и съставянето на кабинет. Това каза в студиото на БНТ анализаторът Георги Харизанов.
Като конкретни заплахи той посочи странната външна политика на Румен Радев и възходът на „Възраждане“.
Според анализаторът трябва да се съсредоточим върху две много важни мнозинства - 65% от избирателите, които гласуват за партии с ясна евроатлантическа ориентация и 62%, които искат да имаме правителство с проевропейска политика.
Но вариантите за постигането на кабинет са различни, посочи Харизанов, но не пожела да ги конкретизира.
Той обаче смята, че непрекъснатата спирала на избори водят до непопулярните решение, които са трудни за приемани в един широк коалиционен формат. Трудно ще се постигне консенсус по важните за държавата теми и това, което ме притеснява, а не толкова какви постове ще се раздават.
Още от България
Божанов за американските самолети: Това не е сделка, а решение, взето под натиск
По думите на депутата Докладът на службите за самолетите цистерни е бил повърхностен и "писан на коляно"
Цветанка Андреева: Радев притесни Брюксел, сега той е сериозният проблем за ЕС
На противоположна позиция беше червеният социолог Кънчо Стойчев, който изцяло защити тезите и позициите на Румен Радев
В „Безмер“ посрещат днес американските самолети с гражданско недоволство и политическо напрежение
Областният управител на Ямбол, Георги Чалъков, увери обществеността, че машините ще се използват единствено за дозареждане с гориво във въздуха и не става въпрос за бойни или ударни самолети, нито за постоянно базиране