„За щастие, премиерът Росен Желязков, е достатъчно силен, с достатъчно сериозна подкрепа от партията си и с ясна политическа позиция", заяви той
Има ли трусове в управляващото мнозинство и ще успее ли кабинетът да устои на напрежението? Темата в ефира на „Здравей, България” на Нова тв коментираха политическият анализатор Георги Харизанов и журналистът Веселин Стойнев.
„Правителството не трябваше да е с участието на БСП, а с ясно изразен десен политически профил”, подчерта дебело Харизанов.
Той каза още, че кабинетът е разнороден и не може да се очаква от БСП да подкрепя Украйна и проевропейските решения.
„За щастие, премиерът Росен Желязков, е достатъчно силен, с достатъчно сериозна подкрепа от партията си и с ясна политическа позиция. Той има смелостта и характера да казва правилните неща, дори когато те не са подкрепяни от част от коалиционните партньори. Така че като държава, благодарение на Росен Желязков и ГЕРБ, изглеждаме добре навън”, обясни анализаторът.
Стойнев е на мнение, че България няма да помага повече на Украйна, а Харизанов посочи, че изявленията на Желязков и Зеленски дават сигнал за обратното. Журналистът каза още, че въпреки че министър-председателят, е заел категорична позиция, сякаш има изчакване.
Управлението е нестабилно от самото начало, а регулаторите отново са препъникамъкът, смята Стойнев. Той обаче е на мнение, че правителството няма бъде свалено.
Според журналиста Наталия Киселова не е сред силните фигури в парламента. Той посочи, че винаги през председателя на НС стои въпросът за преформатиране на парламентарното мнозинство.
Още от България
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?
Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки
Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации
Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България
Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?
Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура