28 Април, 2026

Георги Харизанов: Силовото налагане на политики ще продължи

Георги Харизанов: Силовото налагане на политики ще продължи

Георги Харизанов. Кадър: Нова Нюз

Въпросът е в името на какво ще се създава това правителство след изборите, заяви политическият анализатор

Ще могат ли основните политически партии след всичко, което ще си кажат в следващия месец, да успеят да намерят компромис и да управляват заедно? Или ще се стигне до спирала от избори? Темата коментира политическият анализатор Георги Харизанов пред NOVA News.

"Въпросът е в името на какво ще се създава това правителство след изборите. Не обичам да правя прогнози, но всичко е възможно. Ставали сме свидетели на това как ожесточени врагове управляват заедно след изборите и са налагали едни върху други силово решенията си", заяви той.

По думите му е възможно и след вота конфликтът да продължи и "силовото налагане на политики да продължи. "И това няма да е новина. Въпросът е, ако ще се създава правителство – в името на какво? Дали в името на идеи, приоритети и цели, или в името на назначения и на трудострояване? Ако ще е само, за да се разпредели една власт на квотен принцип – по-добре да не се създава. Ако ще е, за да се формулират най-накрая национални цели – то в такъв случай няма да има значение кой персонално ще участва в него, защото важното ще са целите и политиките", подчерта Харизанов.
Сподели:

Коментари (0)

Добри Митрев за високите цени: Моделът на земеделското производство е абсолютно погрешен

Добри Митрев за високите цени: Моделът на земеделското производство е абсолютно погрешен

Помощта е насочена към субсидиране на декар площ, на животинка, а не към произведена продукция. Ние нямаме голям оператор, който да изкупува продукцията и от мащаб да преговаря – дали с търговски вериги, дали с търговци, дали с прекупвачи.

Мирослав Севлиевски: Радев излетя, но да видим кога и как ще кацне

Мирослав Севлиевски: Радев излетя, но да видим кога и как ще кацне

Три са думите, които са дали основание на опозицията в новия парламент да съществува - корупция, путинизъм и дугинизъм

Отново заседание по делото „Дебора“ в Пловдив

Отново заседание по делото „Дебора“ в Пловдив

Досега защитата на обвиняемия приятел на Дебора, нанесъл й рани с макетен нож, е поискала 20 пъти отвод на съдебни състави в Пловдивския районен съд заради предполагаема предубеденост