Георги Иванов прокарал решение на БФС, след което "България ще се гордее с националния си отбор"
Ръководителят на родния футбол отчете, че конгресът е минал по добър начин и се радва за единодушието.
Президентът на БФС – Георги Иванов, даде пресконференция след провелия се в петък редовен отчетен Конгрес. Дневният ред включваше общо 6 точки, а над 300 клуба взеха решения по точките в рамките на 2 часа в София.
Ръководителят на родния футбол отчете, че конгресът е минал по добър начин и се радва за единодушието.
„Конгресът мина по добър начин. Важното е, че решенията се взимат с единодушие. Това беше важно, защото променяме важни неща. Вкарахме пътната карта до 2030 г., за да може България да се гордее с футболистите си и националния си отбор“, започна Георги Иванов.
"Футболът в България е среда с високо напрежение във всеки мач. Винаги вторият полусезон има борба за класиране, изпадане или медали. Смятате ли, че имам напрежение, че четири отбора се борят за шампиони или оцеляване? Опитваме се да бъде равноправни и съдийството да бъде добро. Свикнали сме на това", уточни Иванов.
Очаквайте подробности. |БГНЕС
Още от България
Феноменално: Пилотът Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата
Надпреварата започна трудно за българина, който стартира с твърдия тип гуми. Родният талант си осигури подиума и официално излезе начело в генералното класиране на световния шампионат
Започва Световното за атлети със синдром на Даун под потронажа на президента
България е представена от 20 състезатели във всичките 5 дисциплини - лека атлетика, спортна гимнастика, художествена гимнастика, тенис на корт и тенис на маса
Григор Димитров: Никога не съм имал нормални условия за тенис в България
"За съжаление, нито преди сме имали, нито сега имаме необходимата инфраструктура – качествени кортове, фитнеси и база за подготовка. Жалко е, защото имаме традиции в този спорт и продължаваме да създаваме талантливи състезатели", каза той