Георги Марков: Нямаме потенциал за ВНС и за промените на Радев, президентът вече се изживява като лидер на БСП
Партиите нямат желание за промяна на конституцията
Депутатът от ГЕРБ Георги Марков заяви, че страната ни няма потенциал за свикване на Велико народно събрание за промяна на конституцията, каквито идеи лансира президентът Румен Радев. Според бившия конституционен съдия страната ни няма потенциал и не е подготвена за ВНС и даде пример с факта, че само ГЕРБ събира 1 млн. гласоподаватели през последните парламентарни избори.
Марков допълни, че самите партии не искат Велико народно събрание. По думите му Румен Радев вече се е вживял в ролята на председател и говорител на БСП. Той каза още, че Бойко Борисов не е конкурент за поста на "Дондуков" 2 на Румен Радев. "Не виждам Бойко Борисов като президент, който ходи да реже лентички. Той го прави, но за реално свършени проекти, с работата на правителството", коментира Марков. Според него не друг, а хората са показали залеза на БСП на последните избори, като са гласували отново за ГЕРБ.
Още от България
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.
Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите
"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."