От сега до неделя ще вали - ще се сменя дъжди сняг, в проходите „Петрохан“, „Витиня“ и „ Предела“ се очаква обстановката да е тежка, на места ще има и поледици
Очаква ни динамично време с дъжд и сняг. В София вечерта се очаква да завали и ще стане много хубава киша, каквато не сме виждали от много отдавна. Това прогнозира климатологът проф. Георги Рачев.
В ефира на Би Ти Ви той обясни, че времето ще се усложни и на места се очаква мокър сняг, който да събори жиците и да причини аварии по електропреносната мрежа.
От сега до неделя ще вали. Ще се сменя дъжди сняг, в проходите „Петрохан“, „Витиня“ и „ Предела“ се очаква обстановката да е тежка, като на места има прогноза и за поледица. Рила, Пирин и Родопите ще се покрият с хубава снежна покривка, Ако тя бъде отъпкана хубаво, сезонът може да започне и по-рано, каза климатологът.
По думите му Хасково и Русе ще останат без валежи и с по-високи температури.
За сметка на това на Халкидики в Гърция се очакват много силни дъждове и наводнения, обясни още Рачев.
В петък ни очаква предимно облачно. Преди обяд първо в Западна България, а после и над цялата страна ще започнат валежи от дъжд, който по в планините ще се обърне на сняг.
Минималните температури ще бъдат между 0 и 5 градуса, а максималните - от 5 в Северозападна България, до 15 в Североизточна.
Още от Улицата
GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд
Предавателите са леки и напълно безопасни за птиците. Те ще позволят на специалистите да проследяват в реално време първите полети на черните лешоядчета, техните придвижвания, местата за хранене и предизвикателствата, с които се сблъскват в дивата природа
Служители на НДК с отворено писмо до институциите
В него те поставят редица проблеми, свързани със статута, управлението и финансовото състояние на дружеството, и настояват за обществено обсъждане за неговото бъдеще
WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?
Най-същественият фактор е отслабването на руското влияние в Черно море и прилежащия регион. На този фон Турция би могла да разшири икономическото и политическото си присъствие на Балканите и в Близкия изток.