До края на юли ни очаква горещо и много сухо време, каза климатологът проф. Георги Рачев пред БТВ. На места максималните температури може да достигнат 40 градуса.
28, 29 и 30 юли са така наречените горещници.
„Колкото по-топло е следващият четвъртък, 28 юли, толкова по-студена ще бъде зимата“, каза климатологът.
По думите на Рачев, ако прогнозите за горещниците се сбъднат и температурите наистина са високи, ни чака люта зима. През тези дни в Западна България ще бъде малко по-топло, докато в Източна – прохладно. В София максималните температури ще достигнат 34-35 градуса.
През повечето дни ще са около 31-32 градуса. Не се очакват дъждове. През горещниците минималните температури в столицата ще са около 19 градуса, а максималните – около 30. В Благоевград температурите ще стигнат 38 градуса. Проф. Рачев не изключи градусите да достигнат и 40. В Бургас времето също ще е топло, максималните ще са 29-30 градуса. В Русе също термометърът ще достигне 37-38 градуса.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка