30 Април, 2026

Георги Свиленски пострада при Паметника на Съветската армия

Георги Свиленски пострада при Паметника на Съветската армия

снимка: БГНЕС

Георги Свиленски от БСП е пострадал при Паметника на Съветската армия. Там започна работа по демонтажа на монумента.

Метална ограда е паднала върху него, вследствие на което е пострадала ръката му, научи bTV. Депутатът от БСП е откаран в ИСУЛ. Оказана му е медицинска помощ и е освободен. По-късно се очаква да отиде в парламента и да присъства на пленарното заседание. Корнелия Нинова обвини "човек от областната управа", който по думите ѝ е бутнал оградата около паметника умишлено и силово върху Свиленски и сега бил със разрязана ръка, предаде репортер на БГНЕС.

"В момента пред Паметника на съветската армия бият депутати. Мои депутати се намират в болница в момента със сцепени ръце и ние умуваме за единството на нацията и за това какво бъдеще чертаем на България. Сигурно всеки от вас има своя позиция за Паметника на Съветската армия. Нашата е, че всеки паметник е частица от историята на България", каза още лидерът на БСП.


Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт