Опозицията заяви, че правителството на Кирил Петков е в историята. От парламентарната трибуна депутатите от ГЕРБ Любен Дилов и Радомир Чолаков сравниха случващото се в управляващата коалиция с деветоюнския преврат от 1923 година, от който днес се навършват 99 години.
"През 1923 година Българската комунистическа партия - тесни социалисти, по повод деветоюнския преврат казва, че това е уреждане на отношенията между селската и градската буржоазия и те няма да се намесят. В някаква степен и днес бихме могли да решим, че отношенията между Кирил Петков и Слави Трифонов са уреждане на отношенията между селската и градската буржоазия", заяви Дилов.
По думите на Чолаков пък страната влиза в една друга фаза на политическия живот, след като тази вече приключи. "Аз мисля, че никой няма съмнение – правителството на Кирил Петков е в историята", беше категоричен Чолаков.
Още от България
България изпуска последния влак за милиардите по ПВУ
Вицепремиерът Атанас Пеканов предупреди, че кабинетът влиза в спешен режим, за да спаси колкото може повече от оставащите милиарди
Слави Трифонов към Демерджиев: Крайно време е да излезе истината за мистерията Петрохан/Околчица
Лидерът на "Има такъв народ" изпрати писмо до вътрешния министър Иван Дерменджиев, в което настоява МВР да даде официален отговор на въпроси, които касаят случая "Петрохан", в който става въпрос за 6 жертви
Шофьор се вряза в група мотористи в село край Пазарджик, има ранен
Изпратените на място полицейски екипи са установили, че 66-годишен софиянец с "Фолксваген" тръгнал да завива, без да спре и пропусне движещата се колона от мотоциклетисти, като навлязъл в нея