14 Януари, 2026

ГЕРБ, БСП, "Синя София", ИТН искат спиране на ремонта на "Патриарха"

ГЕРБ, БСП, "Синя София", ИТН искат спиране на ремонта на "Патриарха"

Докато проектът не бъде преразгледан и гласуван от СОС

Представителите на ГЕРБ-СДС, БСП , "Синя София", ИТН и независими общински съветници в Столичния общински съвет внасят писмо до кмета на Столична община Васил Терзиев с искане за незабавно спиране на ремонта на столичния бул. "Патриарх Евтимий", докато проектът не бъде преразгледан и гласуван от СОС.

Иван Таков от столичната левица заяви, че ситуацията в момента е безпрецедентна. Той подчерта, че от години има недоволство на хората заради възможността да отпаднат паркоместата на бул. "Патриарх Евтимий", които и без това са малко в тази зона.

"Нека да сме наясно, над 140 паркоместа ще паднат на "Патриарха", каза Таков, като посочи, че въвеждането на бус лента ще доведе до хаос в тази зона. По думите му в даден момент и двете ленти ще бъдат блокирани.

"Ние не приемаме по този начин да бъдат решавани проблемите на София", отбеляза Таков,  обявявайки, че внасят искане и настояват кметът Терзиев да спре проекта.

Прошко Прошков от групата на ГЕРБ-СДС от своя страна попита: "Лъже ли администрацията представителите на гражданите в СОС?" /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид