Дава се възможност на 180 да предоставят кръвна плазма за терапията на 540 пациенти
Даряваме по един апарат за извличане на кръвна плазма за центровете по трансфузионна хематология в Стара Загора и Плевен.
Това каза на брифинг председателят на ПГ на ГЕРБ д-р Даниела Дариткова, предаде Агенция „Фокус“.
„По предложение на председателя на ПП ГЕРБ и след решение на Изпълнителната комисия представихме 173 000 лв. от партийната субсидия за закупуването на два апарата за извличане на реконвалесцентна плазма. Апаратите са най-ново поколение. Препоръчани са от медицински експерти. Ще бъдат дарени на Районните центрове по трансфузионна хематология в Плевен и в Стара Загора", допълни тя.
„Дава се възможност от 180 донора да се извлече реконвалесцентна плазма, която от своя страна позволява на 540 пациенти да получат терапевтична доза от тази плазма, за да се подпомогне лечението на тежките пациенти с COVID-19. Смятаме, че това, заедно с останалите акции, които предприехме, ще помогне за справянето с предизвикателствата на здравната криза“, уточни д-р Дариткова.
Тя добави, че много от членовете на ГЕРБ са се включили като доброволци в подпомагането на дейността на лечебните заведения и структурите на РЗИ в страната.
„Имаме и много дарители на консумативи - медицински и предпазни облекла. Голям процент от нашите членове станаха донори на плазма. Всичко това смятаме, че е знак и инвестиция за това как обществото заедно с усилията на всички може да се справи с предизвикателството COVID-19“, допълни тя.
Представители на ГЕРБ получиха два апарата за извличане на кръвна плазма и консумативи за близо 200 донори.
Апаратите бяха приети от члена на Изпълнителната комисия на ГЕРБ и председател на ПГ на партията д-р Даниела Дариткова, административния секретар на ГЕРБ Цветомир Паунов и областния координатор на ГЕРБ - София Тодор Кръстев..
Апаратите бяха закупени от партията по предложение на председателя й Бойко Борисов и след решение на Изпълнителната комисия. Общата им стойност е близо 170 хил. лв., като те бяха платени със средства от партийната субсидия на ГЕРБ. Машините бяха поръчани на лицензирана германска фирма, посочена от здравните власти, и пристигнаха в България за по-малко от 20 дни.
Фактор
Това каза на брифинг председателят на ПГ на ГЕРБ д-р Даниела Дариткова, предаде Агенция „Фокус“.
„По предложение на председателя на ПП ГЕРБ и след решение на Изпълнителната комисия представихме 173 000 лв. от партийната субсидия за закупуването на два апарата за извличане на реконвалесцентна плазма. Апаратите са най-ново поколение. Препоръчани са от медицински експерти. Ще бъдат дарени на Районните центрове по трансфузионна хематология в Плевен и в Стара Загора", допълни тя.
„Дава се възможност от 180 донора да се извлече реконвалесцентна плазма, която от своя страна позволява на 540 пациенти да получат терапевтична доза от тази плазма, за да се подпомогне лечението на тежките пациенти с COVID-19. Смятаме, че това, заедно с останалите акции, които предприехме, ще помогне за справянето с предизвикателствата на здравната криза“, уточни д-р Дариткова.
Тя добави, че много от членовете на ГЕРБ са се включили като доброволци в подпомагането на дейността на лечебните заведения и структурите на РЗИ в страната.
„Имаме и много дарители на консумативи - медицински и предпазни облекла. Голям процент от нашите членове станаха донори на плазма. Всичко това смятаме, че е знак и инвестиция за това как обществото заедно с усилията на всички може да се справи с предизвикателството COVID-19“, допълни тя.
Представители на ГЕРБ получиха два апарата за извличане на кръвна плазма и консумативи за близо 200 донори.
Апаратите бяха приети от члена на Изпълнителната комисия на ГЕРБ и председател на ПГ на партията д-р Даниела Дариткова, административния секретар на ГЕРБ Цветомир Паунов и областния координатор на ГЕРБ - София Тодор Кръстев..
Апаратите бяха закупени от партията по предложение на председателя й Бойко Борисов и след решение на Изпълнителната комисия. Общата им стойност е близо 170 хил. лв., като те бяха платени със средства от партийната субсидия на ГЕРБ. Машините бяха поръчани на лицензирана германска фирма, посочена от здравните власти, и пристигнаха в България за по-малко от 20 дни.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци