18 Юни, 2026

ГЕРБ дарява 70 хил. долара на семейството на загиналия в Хималаите алпинист Иван Томов

ГЕРБ дарява 70 хил. долара на семейството на загиналия в Хималаите алпинист Иван Томов
Иван Томов

По предложение на председателя на ПП ГЕРБ Бойко Борисов Изпълнителната комисия на партията взе решение да дари 70 хил. щатски долара на семейството на загиналия в Хималаите алпинист Иван Томов, съобщиха от пресцентъра на ПП ГЕРБ.

Парите са необходими на семейството на алпиниста за прибирането на тленните му останки в България. Дарените средства са от партийната субсидия на ГЕРБ.

В телефонен разговор председателят на ГЕРБ Бойко Борисов поднесе своите съболезнования на семейството на Иван Томов.

Родителите на загиналия на 17 май на Лхотце български алпинист започнаха набирането на нужните 70 хиляди долара, за да може да бъде пренесено тялото му от Хималаите до Русе. Това съобщи в профила си във Фейсбук приятелката на починалия алпинист Янислава Радостинова, след като първоначално вчера се появи информация, че той ще бъде погребан под върха, където почина от височинна болест.
Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)