7 Декември, 2025

ГЕРБ и Патриотите с общо решение: Отхвърляме ветото на президента

ГЕРБ и Патриотите с общо решение: Отхвърляме ветото на президента

Веднага след това ще бъде гласуван и приет законопроектът на ГЕРБ за връщане на 7% праг за преференциите

От вчерашните разговори и допълнителните обсъждания стигаме до единно становище, позиция, която ще защитаваме и в пленарна зала - да бъде отхвърлено ветото на президента. Това каза на брифинг в парламента председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов след среща на коалиционните партньори в Народното събрание.

След като законът бъде обнародван, ще пристъпим към промените за връщането на 7% в гласувалите в район, за да има възможност избирателите да пренаредят листата, добави той.

Това стана голям дебат, не искаме да се правят внушения, че някой иска да ограничи изборни права, посочи Цветанов. "Няма нарушени изборни права", категоричен е Цветанов. 

Това, че отхвърляме ветото на президента, в никакъв случай не е проява на конфронтация. Сигурен съм, че той е имал благородни намерения, но сигурно екипът му не е изпипал мотивите юридически, посочи председателят на ПГ на Обединените патриоти Волен Сидеров.

Войводите склониха да се включат в мнозинството срещу ветото заради факта, че то не е частично само върху преференциите, а включва и текстове, които те одобряват, като например текстовете за съдебния контрол. Защото твърденията на президента, че няма съдебен контрол не отговаря на истината. Съдебният контрол дори става много по-добър, обясни Цветанов.
Сподели:

Коментари (0)

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.