27 Февруари, 2026

ГЕРБ и ПП-ДБ пазят в тайна листите си за местни избори

ГЕРБ и ПП-ДБ пазят в тайна листите си за местни избори

С наближаването на местните избори въпросът за листите и кандидатите за кметове става все по-интересен за гражданите. Преди началото на пленарното заседание през днешния ден лидерите на политически партии, както и депутати разкриха кога ще обявят своите листи и кандидати на гражданите.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов беше лаконичен по отношение на това кога ще обявят своите листи за местните избори и се пошегува: “Когато свърши ретроградният Меркурий”.

Ивайло Мирчев от ПП-ДБ каза, че съвсем скоро ще обявят своите листи. “Не е имало разпределение и целта е била да се вижда кои са най-добрите кандидати за съответните позиции. Всички градове са важни в момента в България, защото имаме битка за страната ни”, посочи той.

Лидерът на “Възраждане” Костадин Костадинов посочи, че те са готови отдавна. “От две седмици насам”, уточни той. По отношение на това на какви хора ще разчитат, той поясни “На работещи хора. Крайно време е да имаме работохолици за кмет”, каза Костадинов и добави, че те трябва да са и честни и почтени.

Лидерът на БСП Корнелия Нинова коментира, че утре приключват с номинирането на кметове. Тя напомни, че през изминалата седмица са одобрили 138 кандидати и утре ще бъдат приети и останалите. Нинова посочи, че кметовете по места ще имат няколко основни приоритета - “социална политика, комунални услуги, особено внимание към здравеопазване и образование, борба с корупцията“. Лидерът на БСП подчерта, че кандидатите им са с добро образование и познания в определена сфера, административна култура, социална чувствителност и добра диалогичност. По отношение на това кой ще бъде основният опонент на партията, тя категорично заяви: “ГЕРБ. Последователно искаме да променим модела на ГЕРБ както на национално, така и на местно равнище”, подчерта тя. Нинова уточни, че на места ще си сътрудничат с ПП-ДБ, защото има места, на които има кандидати издигнати от инициативен комитет и те се подкрепят от повече партии. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита