Работни групи преговарят по законодателните приоритети
Росен Желязков ще бъде предложен за председател на Народното събрание - около това предложение са се обединили ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, предаде БГНЕС.
Десислава Атанасова, председател на ПГ на ГЕРБ-СДС подчерта, че очакват номинацията на ПП-ДБ за председател на Комисията по правни въпроси.„Изборът на председател на НС и на председател на Комисията по правни въпроси е възможно да бъде на ротационен принцип, при условие че парламентът работи повече от 3 месеца“, категорична е тя.
Припомняме, работни групи на коалициите ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ преговарят по законодателните приоритети на НС. Беше обявено, че преди да се пристъпи към избор на председател на НС трябва да бъде уточнена законодателната програма.
"На тази маса обсъждаме само законодателната програма, а не сформирането на кабинет. Сформирането на правителство е въпрос на разговор между лидерите на партиите." - коментира Николай Денков от ПП.
Още от България
Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!
"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"
Кирил Петков: Руската неонацистка среда намира последователи сред млади хора и в България
В книгата "Русия и крайната десница: поглед към десет европейски държави“, издадена от Международния център за борба с тероризма, са разгледани 20 конкретни случая в 10 европейски държави.
Димът от пожарите в Сърбия достигна София, предупредиха кюстендилци да затварят прозорците
"Вследствие на множество пожари на територията на Сърбия се образувал такъв облак от дим, който въздушните течения пренасят през западната част на нашата страна"