19 Май, 2026

ГЕРБ и ВМРО се споразумяха за детските надбавки

ГЕРБ и ВМРО се споразумяха за детските надбавки

Искрен Веселинов

Управляващите партии ГЕРБ и ВМРО са постигнали съгласие по спора си за детските добавки, след като стана ясно, че патриотичната формация няма да подкрепи запазването на доходният критерии за месечните помощи.

В пост във Фейсбук съпредседателят на парламентарната група на „Обединени патриоти“ Искрен Веселинов съобщава, че с финансовия министър Кирил Ананиев е договорено, че всички деца трябва да получават подкрепа от държавата.

Върви се към втори вариант, пише Веселинов. Семействата  с ниски доходи да бъдат подпомагани с детски надбавки, а всички останали да получат данъчни облекчения в същия размер - като  родителите да намалят с 4500 лева годишната си данъчна основа за всяко дете, респективно в резултат ще разполагат с по 450 лева годишна подкрепа.

За този вариант Веселинов съобщи и пред БНР преди дни: „А именно всяко дете да усети някакъв елемент от държавната грижа. Ако приходите в бюджета не са достатъчни, вместо да получават родителите пари пряко от бюджета, да имат възможност да усвоят част от доходите си, които така или иначе внасят данъци и да се получи същия ефект. Тези 50 лв. ще се получат косвено чрез намаляване данъците на родителите. Ако остане този подоходен критерий, това е резервен вариант“. 
Сподели:

Коментари (0)

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

"Колеги управляващи, оберете си поне малко авторитарните желания"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

„Чувстваме се поласкани и се радваме, че избрахте Германия за първото си посещение“

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

"Настояваме бюджетният дефицит да бъде ограничен до 3% още през 2026 г. и да е най-много до 2,5% за 2027 г."