22 Декември, 2025

ГЕРБ категорични: Караянчева остава председател на НС до редовните избори

ГЕРБ категорични: Караянчева остава председател на НС до редовните избори

Цвета Караянчева

От ГЕРБ са категорични, че няма да позволят Цвета Караянчева да бъде отстранена от поста й. 

"Цвета Караянчева ще бъде председател на 44-то Народно събрание до края на месец март следващата година", заяви депутатът от ГЕРБ Красимир Ципов. Тогава се очаква да се проведат следващите редовни парламентарни избори.

Заявлението управляващите направиха по време на разискванията по искането на БСП и ДПС за предсрочното й освобождаване.

"Не сте изгубили доверието на мнозинството, което ви е избрало. Днес ние съвсем убедено ще гласуваме срещу този проект на решение за предсрочното ви освобождаване. Оценяваме качествата, които притежавате, и умението да ръководите този парламент. Много често показвате тези качества по начин, който дори не отива на един председател на Народното събрание ... Получавате подкрепата на много български граждани - и тази подкрепа не е от граждани, които симпатизират на управляващото мнозинство. А това е така, защото от първия момент на избирането ви вие посещавате и малки, и големи населени места, за да говорите с хората, за да чуете техните проблеми и да предложите решения", подчерта Ципов.

В началото на дебата водачът на социалистите Корнелия Нинова обяви, че Караянчева трябва да си тръгне, за да се възстанови авторитетът на институцията Народно събрание, да се заздрави законодателният процес, както и в името на защитата на достойнството на българските жени.

Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ подкрепи аргументите й, макар че изрази съмнение, че ГЕРБ биха предприели стъпката да се лишат от човек, който е "олицетворение" на партията. А възмутените викове от редиците на ГЕРБ той репликира: "От истината ви боли, нали?"

Депутатът от ДПС Хамид Хамид пък поздрави Караянчева с думите: "Уважаема г-жо карджалийска мъченице..."

Сподели:

Коментари (0)

БНБ отваря касите си съботата на 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си съботата на 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

За Коледа и Нова година осигуриха 6000 повече места за пътници във влаковете

БДЖ съветва пътуващите да закупят билетите си онлайн и възможно най-рано преди пътуването, тъй като в последния момент е трудно композициите да бъдат увеличени

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

Борисов с призив членове на ГЕРБ във Варна да не гласуват срещу мандата на Благомир Коцев

"С това дадохме и даваме ясен знак, че ГЕРБ никога не се цели в служебни победи.. които имат за цел да променят мажоритарния избор на хората", казват от партията