Вчера ГЕРБ-СДС, ДБ, „БСП-Обединена левица“ и ИТН са работили по формулирането на точките в споразумението за управление и механизмите за вземане на решения
„Не беше постигнато съгласие с „Демократична България“ за персоналния състав на бъдещо правителство и името на кандидата за министър-председател, написаха на страницата си във Фейсбук от пресцентъра на ГЕРБ.
Това стана ясно след днешната среща на преговорните екипи на ГЕРБ – СДС, Демократична България, БСП – Обединена левица и ИТН в Народното събрание.
След отказа на „Демократична България“ да подкрепи първата номинация на ГЕРБ – СДС в лицето на Бойко Борисов за премиер, ГЕРБ – СДС издигна Росен Желязков. Днес от „Демократична България“ отхвърлиха и втората номинация.
В следствие на това ГЕРБ – СДС прекратява преговорите.
Преговорните екипи на ГЕРБ-СДС, ДБ, „БСП-Обединена левица“ и ИТН разговаряха през последните дни в сградата на Народното събрание, припомня Би Ти Ви.
Вчера бе съобщено, че четирите формации са работили по формулирането на точките в споразумението за управление и механизмите за вземане на решения.
Още от България
Най-малко 11 загинали малки делфина край Приморско: Защо се е случило?
При доказан незаконен улов или транспортиране на китоподобни законът предвижда глоби от 2 до 3 хиляди лева за физически лица и от 4 до 6 хиляди лева за юридически лица
ПП внесе законопроекти за обучение по добродетели и употреба на АI в училищата
И двете предложения са приведени в завършен вид след обсъждания с широк кръг от експерти, представителни организации и родители
Правителството на Радев страда от носталгия по Варшавския договор, превръща ни в прошляците на НАТО
Кабинетът трябва незабавно да публикува изпратените до Полша и Унгария писма, да каже какво точно е поискало, колко самолета или части възнамерява да придобие, каква е прогнозната обща цена и защо вместо ускорен преход към западна техника продължава да налива пари в съветската авиационна екосистема