7 Декември, 2025

Парадоксално, Нинова може да се окаже "златният пръст" за разваляне на приватизационни сделки

Парадоксално, Нинова може да се окаже "златният пръст" за разваляне на приватизационни сделки

Пресконференция на ГЕРБ

Разчитаме на лидера на БСП да подкрепи изменения в конституцията, въпреки че е участвала в приватизационни сделки, заяви Десислава Атанасова

ГЕРБ поискаха ремонт на Конституцията и махане на давността за приватизационните сделки за периода 1992-2017 г. Това стана ясно от пресконференция на управляващите.

Ще предложим на всички парламентарни групи да подкрепят с подписите си изменения в конституцията, свързани с проекта срещу давността за престъпления при приватизацията. Парадоксалното е, че може би ще разчитаме на подписа на участник в тази приватизация, а именно на лидера на БСП Корнелия Нинова, която . Това заяви Десислава Атанасова. Тя може да се окаже "златният пръст", понеже останалите вече заявиха подкрепа. ГЕРБ ще търси подкрепа от всички парламентарни групи. Това заяви депутатът Десислава Атанасова на пресконференция в централа на ГЕРБ. 

"Имаме декларацията на Нинова за притежаване на над 5500 акции в "Техноимпекс". През 2005 г. тя притежава 7200 акции, саморъчно подписани от нея. От декларацията й в Сметната палата, когато е освободена като зам.-министър, тя посочва, че притежава над 65 000 лв. от продажбата на акции в "Техноимпекс".

Нинова влязла в борда и на друга държавна фирма - "Техноимпортекспорт", на 30 юни 1997 г.

Преди дни депутатът от ГЕРБ и председател на правната комисия в Парламента Данаил Кирилов коментира, че в истината за приватизацията е ключът за борбата с корупцията.

Попитан защо темата отново се връща на дневен ред, той отговори: „Това е работа, която трябва да свършим. Опитахме в края на мандата на миналото Народно събрание, виждате, че стигнахме до предсрочни избори в резултат на това наше настояване. Сега сме убедени, че ще довършим тази работа (...) Очевидно това води до ескалация и групиране на олигархически кръгове, кръгове, които са се облагодетелствали от този процес, а това е една голяма част от икономиката“.


Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”