13 Януари, 2026

ГЕРБ предлага временна комисия в парламента за изтеклите данни от НАП

ГЕРБ предлага временна комисия в парламента за изтеклите данни от НАП

На свое заседание тази вечер Изпълнителната комисия на Политическа партия ГЕРБ възложи на Парламентарната група на партията да предложи създаването на временна комисия в Народното събрание за изясняването на всички факти и обстоятелства около нерегламентирания достъп до лични данни на Националната агенция за приходите. Това съобщиха от пресцентъра на партията. 

Според Изпълнителната комисия на ГЕРБ станалата публично достъпна лична и данъчно-осигурителна информация за милиони българи е изключително чувствителна тема и формирането на временна комисия в българското Народно събрание би допринесло за изясняването на всички факти около кибератаката.
Сподели:

Коментари (0)

Сигнал на ДПС - Ново начало: Кметът на Столична община и екипът му трябва да бъдат отстранени

Сигнал на ДПС - Ново начало: Кметът на Столична община и екипът му трябва да бъдат отстранени

"Настояваме, изискваме и ще продължаваме ежедневно да изискваме от името на всички граждани на София да приложите цялата строгост на закона и да защитите здравето, живота и жизнената среда на жителите на столицата на България", се казва в него

 Балабанов: 100% машинно гласуване, но със сканиращи машини - така ще спре „ала-балата"

Балабанов: 100% машинно гласуване, но със сканиращи машини - така ще спре „ала-балата"

По думите му има достатъчно време да се купят нови машини и да се направят необходимите промени в избирателните списъци. 

Борисов: България е  единствената държава в Европа, в която хората се разхождат спокойно през нощта

Борисов: България е единствената държава в Европа, в която хората се разхождат спокойно през нощта

"Васил Терзиев трябва да остане докрая кмет на София, за да се вижда какво означава да управляват ПП-ДБ, които искат цялата власт", заяви той