15 Май, 2026

ГЕРБ: Ако не изберем спешно нов председател на КЕВР, ще се стигне до тежък колапс в енергетиката

ГЕРБ: Ако не изберем спешно нов председател на КЕВР, ще се стигне до тежък колапс в енергетиката

Парламентарната група на ГЕРБ настоява веднага да бъде изслушан в парламента министърът на енергетиката Александър Николов заради решението на Конституционния съд, който обяви избора на председател на КЕВР за противоконституционен. 

Депутатът Десислава Атанасова призова и за спешно приемане на процедури за избор на нов председател на енергийния регулатор. "Решението на Конституционния съд означава, че всички решения на КЕВР в този състав могат да бъдат оспорени от всяка заинтересована страна. Това означава колапс за българската енергетика. Очакват ни много тежки месеци за българската енергетика. Трябва да се вземат адекватни решения. Ако не го разбирате, и единствената ви реакция е да викате от втория ред, това означава, че наистина сте тотални аматьори", каза Десислава Атанасова, предаде БНР.

В пленарната зала настана суматоха, след което заседанието беше прекъснато с 15 минутна почивка. На 9 февруари 2022 г. парламентът избра Станислав Тодоров за председател на КЕВР. Номинацията му беше издигната от Парламентарната група на "Продължаваме промяната" и беше подкрепена със 128 гласа "за", 13 бяха "против", без въздържали се.
Сподели:

Коментари (0)

Шефът на ПГ на "Прогресивна България": Много скоро и срещу нас ще има протести

Шефът на ПГ на "Прогресивна България": Много скоро и срещу нас ще има протести

"Трябва да се осигури сигурността на депутатите, помните, че имаше протести със замеряне с яйца и домати“, заяви Петър Витанов

Калина Андролова: Румен Радев може да се бетонира!

Калина Андролова: Румен Радев може да се бетонира!

"И то при цялата посредственост на персонала си, Копринков, Пепито, Славито и пр. Радев играе хитро, договаря се с всеки и ще прецака всички", пише тя

Пускат нов трамвай №13 в София

Пускат нов трамвай №13 в София

Линията ще свързва ж. к. „Захарна фабрика“ с метростанция „Витоша“ и ще позволи директно пътуване без прекачване до един от основните транспортни възли в столицата