19 Август, 2026

ГЕРБ-СДС и БСП - Обединена левица изглежда ще се вземат

Снимка: БГНЕС

По време на разговорите двете страни постигнаха съгласие, че новото редовно правителство трябва да прекрати спиралата от избори

ГЕРБ-СДС и БСП - Обединена левица изглежда ще се вземат .  Даже проевропейско мнозинство щели да правят. И антикорупционно. Интересен нюанс.

 

ГЕРБ-СДС и БСП намериха допирни точки за антикорупционно и проевропейско мнозинство. България има нужда от редовно правителство с пълен управленски мандат, за да излезе от политическата и финансова криза, в която се намира през последните 4 години.

Около това се обединиха преговорните екипи на ГЕРБ - СДС и БСП - Обединена левица. Сред темите, които обединяват двете коалиции са формирането на антикорупционно мнозинство с проевропейски характер, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ след срещата. 

По време на разговорите двете страни постигнаха съгласие, че новото редовно правителство трябва да прекрати спиралата от избори и да гарантира приемането на балансиран бюджет, социалната сигурност на хората и спокойната инвестиционна среда в страната. 

От страна на БСП-ОЛ беше поставена темата от необходимостта свръхбогатите да дават своя принос с цел намаляване на социалното неравенство. ГЕРБ-СДС подчерта, че основен приоритет за коалицията остава влизането на България в Еврозоната.

Двете коалиции ще работят по залагането на обсъдените мерки в споразумение, което да бъде основа на законодателната програма на Народното събрание.

Сподели:
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна

Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна

"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"

 Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки

Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки

Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани

Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете 

Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете 

"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа.  Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“

Коментари (0)