15 Януари, 2026

ГЕРБ - СДС напусна дебатите за бюджетите на НЗОК и ДОО

ГЕРБ - СДС напусна дебатите за бюджетите на НЗОК и ДОО

Кирил Ананиев

ГЕРБ-СДС напуснаха заседанието на комисията по бюджет, която разглежда актуализацията на бюджета на НЗОК и ДОО между първо и второ четене, предаде БГНЕС. Бившият финансов министър Кирил Ананиев коментира, че няма да се включат, тъй като са получили доклада за бюджетите преди два часа. Това са два много важни закона. За два часа едва ли може да се запознаем с всички варианти, които са ни предоставени", каза той и подчерта, че всяка партия има свое предложение.

"Това, което те предлагат с изменението на коефициента, на максималната пенсия означава, че това ще действа оттук занапред", подчерта той. Според него тяхното предложение е много по-разумно и правилно, защото е до края на финансовата година и след като са направили необходимите разчети.

"Нашето предложение не е по-лошо от тяхното за пенсионерите, тъй като осигурява по-голям ресурс от това, което те предлагат в дългосрочен план, а ние за останалите 3 месеца до края на годината", коментира Ананиев. Той каза, че днес няма да се върнат в зала, но увери, че през почивните дни ще се запознаят с всички предложения и във вторник, на извънредното заседание в парламента, ще направят дебата. 
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Ако Радев излезе на политическия терен, той ще е наш конкурент

Божидар Божанов: Ако Радев излезе на политическия терен, той ще е наш конкурент

Политическата криза е системна, защото част от партиите са блокирани от корупционния модел, който трябва да бъде демонтиран

Почина 200-килограмовият мъж, спешно приет в "Пирогов"

Почина 200-килограмовият мъж, спешно приет в "Пирогов"

52-годишният мъж постъпи в лечебното заведение по спешност в събота с извънредно тежко чернодробно състояние, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

ГЕРБ внесе проектозакон за закриване на корупционната комисия

ГЕРБ внесе проектозакон за закриване на корупционната комисия

"Не се и постигнаха целите, които се поставиха при създаването на КПК, а именно независимо разкриване на корупция по високите етажи", казват вносителите