27 Юни, 2026

Гергана Паси: Аз не съм следващия български еврокомисар

Гергана Паси: Аз не съм следващия български еврокомисар

По думите й служебният кабинет няма да се нагърби с отговорността да излъчи български еврокомисар.

"Аз не съм следващия български еврокомисар". Това заяви в предаването "Офанзива" по Канал 3 Гергана Паси. По думите й служебният кабинет няма да се нагърби с отговорността да излъчи български еврокомисар.  

"Бялата книга е каталог на непостигнатото до момента от Европейския съюз. ЕС става жертва на собствената си конструкция. България се поставя в поза на жертва и не печели от това, така вероятността да се превърнем в такава от някоя голяма сила се увеличава", коментира Паси.

По думите й от Европейския съюз се изисква страшно много, а той не е една държава.

"България ще спечели от по-голямата интеграция. Няма единно решение при държавите-членки. Наблюдаваме сбъркан дебат в Брюксел. Европа и в момента е на различни скорости. 10 години след приемането на България в ЕС, страната продължава да е в неподходяща роля и има опасност да се превърне в периферия", добави Гергана Паси.

Тя отбеляза, че политиците отказват да се движат с необходимата скорост. "Не трябва да се действа шизофренично", каза още Герган
Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)