18 Март, 2026

Гергов: Под достойнството ми е да участвам в незаконните процедури на Нинова за лидер на БСП

Гергов: Под достойнството ми е да участвам в незаконните процедури на Нинова за лидер на БСП

Георги Гергов

Ще направим всичко, за да бъде свикан НС на БСП, за да отменим нейните манипулации, категоричен бе той

"Корнелия Нинова, председателстваща БСП 4 години, постоянно нарушаваща Устава на партията. И днес отново се опитва да ги наруши - да присвои БСП с втори председателски мандат”. Това заявява членът на Националния съвет на БСП Георги Гергов по повод съобщението от Нинова, че по Устав има лично право да назначи Владимир Москов, заместник-председател на БСП и кмет на Гоце Делчев, съобщава "24 часа".

"Аз съм законно избран за председател на Областната и Градската организации на БСП  в Пловдив. Незаконна е процедурата за избор на председател на БСП, която Нинова в свой интерес прокарва в разрез с висшите правомощия на НС на БСП", изтъква Гергов.

Той уверява, че заедно с членовете на националния съвет са длъжни и ще успеят да свикат пленум на БСП, за да запазят правата на всеки член на партията и историческите  градивните идеи на социалистите.

"Аз, Георги Гергов, ще запазя партийното си и лично достойнство и няма да стана съучастник в незаконни действия на Нинова. Аз, Георги Гергов, мога да стана председател на БСП по законна процедура. Но не мога и не искам да се кандидатирам и да стана председател на БСП, избран незаконно по процедурата “Нинова", отсича той.

"Ще се видим, г-жо председател, на законно свикан НС на БСП преди 12.9.2020, за да отменим манипулациите ви за председателския пост. И своеволните ви лични незаконни решения за бъдещето на БСП", дебело подчертава на финала лидера са социалистите в Пловдив.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години