17 Юли, 2026

Германия достави две системи "Пейтриът" на Украйна, засилва подкрепата с далекобойни дронове

Борис Писториус, снимка: EPA/BGNES

Германската страна постигна споразумение със САЩ, съгласно което Берлин ще бъде първи на опашката за получаване на най-новите системи в замяна.

Първите две системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът", които Германия обеща на Украйна, са били доставени, заяви германският министър на отбраната Борис Писториус, цитиран от Ройтерс и БТА.

Берлин ще започне и инициатива по отношение на далекобойния обстрел и ще засили подкрепата си за снабдяването с дронове с голям обсег посредством украинската промишленост, като сключи договори с отбранителни компании в страната на стойност 300 милиона евро, каза още министърът по време на среща на групата "Рамщайн" в Лондон, включваща военните партньори на Киев.

Германия обяви на 1 август, че ще достави две системи "Пейтриът" на Украйна, след като постигна споразумение със САЩ, съгласно което Берлин ще бъде първи на опашката за получаване на най-новите системи в замяна, предаде Ройтерс.

Благодарение на поетия от САЩ ангажимент "Германия може първоначално да подкрепи Украйна с пускови установки, а след това и с допълнителни компоненти на системата "Пейтриът", гласеше тогава изявлението на германския министър на отбраната Писториус.

Сподели:
В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години

В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години

При установен дефицит те ще могат да получат лечение за повишаване на нивата на хормона като част от програма, която според Пентагона цели да направи американските войски „по-силни, по-издръжливи и по-боеспособни“.

Белият дом:  Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч  за защитата на честността на нашите избори

Белият дом: Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч за защитата на честността на нашите избори

Президентът на САЩ ще присъства в неделя на финала на Световното първенство по футбол между Испания и Аржентина, потвърди говорителката на Белия дом

Италианската полиция  тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Италианската полиция тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Сред останалите проверени компании са „Брунело Кучинели“, „Етро“, „Гояр Италия“, „Джейкъб Коен Къмпани“, „Монклер“ и „Стефано Ричи“

Коментари (0)