8 Юни, 2026

Германия е отнела правото на пребиваване в страната на 8232 чужди граждани през 2025 г.

Снимка: EPA/BGNES

Депортацията може да се осъществи само след след издаването на официална заповед за принудително извеждане

Германия е отнела правото на пребиваване в страната на 8232 чужденци през 2025 г. - по-малко от предходната година, когато те са били 9277, предаде БТА с позоваване на агенция ДПА, която цитира отговор на правителството на парламентарно запитване.

Повечето заповеди за експулсиране са издадени на граждани на Грузия (671 души), Албания (661 души) и Турция (618 души). Същите три държави са начело в списъка и през 2024 г., когато албанските граждани са с най-голям дял - 923-ма души.

Заповедта за експулсиране е превантивна мярка за сигурност и принуждава съответното лице да напусне страната. Депортацията може да се осъществи само след след издаването на официална заповед за принудително извеждане от страната.

Сподели:
Мощно земетресение разтърси Филипините, има жертви, евакуират хора

Мощно земетресение разтърси Филипините, има жертви, евакуират хора

Има предупреждение за цунами, което накара стотици хора да напуснат домовете, за да бъдат предотвратени други заплахи

Мощен огън избухна на голямо петролно депо в руския Кавказ след удари с дронове

Мощен огън избухна на голямо петролно депо в руския Кавказ след удари с дронове

Индустриалният обект "Грушовая" е най-големият резервоарен парк в претоварния комплекс "Шесхарис" на "Черномортранснефт", разположен на около 12 км от Новоросийск

Войната с Иран скара съюзниците: САЩ вдигнаха до максимум заплахата от израелски шпионаж

Войната с Иран скара съюзниците: САЩ вдигнаха до максимум заплахата от израелски шпионаж

Причина е напрежението между израелски и американски служители относно това как да се процедира във войната с Иран и неговите прокси терористични групировки

Коментари (0)