7 Юли, 2026

Германия предупреди САЩ да не започват търговска война - Европа ще предприеме ответни мерки

Роберт Хабек, снимка: архив

От утре с 25-процентни мита ще се облагат канадските стоки

Министърът на икономиката на Германия Роберт Хабек предупреди Съединените щати да не се впускат в търговска война, като предупреди, че Европа ще предприеме ответни мерки, ако САЩ приложат обявената от президента Доналд Тръмп мярка за въвеждане на мита върху европейските стоки, подобни на тези, които бяха наложени върху вноса на продукти от Канада, Мексико и Китай.

От утре с 25-процентни мита ще се облагат канадските стоки, с изключение на продукцията в енергийния сектор, за която тарифите ще са в размер на 10 сто. Толкова ще е ставката и за китайски продукти, а всички стоки, идващи от Мексико, ще бъдат обложени с 25 на сто, предаде БНР.

Трите държави обаче обявиха контрамита на вноса от Съединените щати.

Европейският съюз също обяви, че е готов на ответен отговор.

Сподели:
Вече с повече права при самолетни полети? ЕП гласува актуализирани правила

Вече с повече права при самолетни полети? ЕП гласува актуализирани правила

Актуализираните права включват обезщетение при закъснение на полета с над три часа, възможност децата и техните родители или придружители да седят на съседни места без допълнително заплащане и др.

Тръмп намекна за връщане на Турция в програмата за изтребители F-35

Тръмп намекна за връщане на Турция в програмата за изтребители F-35

Има промяна в позицията на Тръмп, който докато пътуваше за срещата на върха на Алианса в Анкара, заяви, че подготвя подарък, който ще направи Ердоган „много щастлив“

Неизвестен снаряд удари петролен танкер край Ормузкия проток

Неизвестен снаряд удари петролен танкер край Ормузкия проток

Британската служба за морски търговски операции (UKMTO) посочи, че танкерът е бил поразен на около осем морски мили източно от Лима в Оман

Коментари (0)