22 Април, 2026

Германия ще даде пет системи Patriot на Украйна

Германия ще даде  пет системи Patriot на Украйна

„Как да постигнем това, ще координираме тясно в дух на взаимно доверие между партньорите в следващите няколко дни“, обобщи Писториус.

Министърът на отбраната на Германия Борис Писториус заяви, че страната му ще предостави на Украйна допълнителни системи за противовъздушна отбрана (ПВО) и боеприпаси. Това той съобщи по време на заседание във формат „Рамщайн“, пише „РБК-Украйна“.

„Германия ще предостави допълнителни ПВО системи и необходимите боеприпаси“, заяви Писториус.

Министърът на отбраната на Германия сподели, че по време на пътуването си до Вашингтон миналата седмица се е договорил с шефа на Пентагона Пийт Хегсет за участието на Берлин в доставката на пет системи Patriot за Украйна. Той отбеляза, че страните ще координират действията си, за да постигнат тази цел през следващите дни.

„Как да постигнем това, ще координираме тясно в дух на взаимно доверие между партньорите в следващите няколко дни“, обобщи Писториус.

Според Spiegel, основната тема на преговорите по време на виртуалното заседание на Контактната група за Украйна, което се провежда днес, 21 юли, е въпросът за засилване на противовъздушната отбрана на Украйна чрез допълнителни комплекси Patriot.

По данни на изданието, Германия вече е предложила на САЩ да финансира две системи Patriot за Украйна. Норвегия се е съгласила да поеме разходите за трета система.

Сподели:

Коментари (0)

Лавров "громи Сатаната", а РПЦ превръща загиналите окупатори в „светци“

Лавров "громи Сатаната", а РПЦ превръща загиналите окупатори в „светци“

Центърът за противодействие на дезинформацията към Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна смята, че Москва се опитва да прикрие военните престъпления като религиозен подвиг

Лари Джонсън: Тръмп е поискал ядрените кодове - ген. Кейн му е отказал

Лари Джонсън: Тръмп е поискал ядрените кодове - ген. Кейн му е отказал

Появи се и информация, че военни съветници не са допуснали Тръмп да влезе в Ситуационната стая по време на спасителната операция за пилота на сваления американски самолет в Иран

30 страни обсъждат в Лондон съвместна стратегия за деблокирането на Ормузкия проток

30 страни обсъждат в Лондон съвместна стратегия за деблокирането на Ормузкия проток

Целта на срещата е дипломатическото споразумение да се превърне в конкретен съвместен план за защита на свободата на корабоплаване в пролива и подкрепа на трайно прекратяване на огъня