30 Август, 2026

Германия: Единство между Меркел и Путин има по един въпрос: гледните точки остават различни

Германия: Единство между Меркел и Путин има по един въпрос: гледните точки остават различни

Властите в Берлин и германските анализатори разглеждат визитата на канцлера Ангела Меркел в Сочи на първо място като етап от подготовката на предстоящата през юли среща на Г-20 в Хамбург, предава руската редакция на Deutsche Welle. Експертите обаче не са очаквали, че в Сочи ще се стигне до сближаване на позициите на канцлера и руския президент Владимир Путин по спорните въпроси: Украйна и Сирия. Именно затова в Берлин резултатите от срещата от 2 май не представляват разочарование. 
В сряда официалният представител на канцлера Щефан Зайберт на въпрос какви са основните резултати от срещата от германска гледна точка , той отговори: „Крайно интензивна среща“. 
Зайберт не пожела да отдели една или няколко важни теми, свързани с международните проблеми или с двустранните отношения. Впоследствие обаче той коментира, че сред засегнатите въпроси са били: гражданската война в Сирия, отсъствието на държавност в Либия и конфликтът в Украйна. 
„Даже при разминаване на мненията, важно е да се говори, тъй като в противен случай се стига до мълчание, престава да се разбира гледаната точка на другия“, подчерта Захберт. 
„Единство имаше при един въпрос: за това, че гледните точки остават различни“, коментира представителят на Германия за сътрудничеството с Русия Гернот Ерлер. 
„Всички изказвания за ангажираността към Минските споразумения остават без последствия, стрелбата в източната част на Украйна продължава. Взаимните уверения за това, че страните се възприемат като партньори, не можаха да скрият факта, че преговорите се провеждаха в хладна атмосфера“, подчерта Ерлер. 
Според него пътят към нормализиране на двустранните отношения е все още много дълъг и преминава през реализирането на Минските договорености
Сподели:
 NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски

Коментари (0)