"Стряскащо е, че в Русия се арестуват хора за полагане на цветя"
Германското външно министерство извика руския посланик заради смъртта на Алексей Навални, най-известния руски опозиционен водач, съобщи говорител на ведомството, цитиран от Ройтерс и Дарик.
"Съответната среща ще се състои днес в Берлин с руския посланик", каза говорителят на редовен брифинг.
Германия изрично настоява всички политически затворници в Русия да бъдат освободени, продължи той.
"Стряскащо е, че в Русия се арестуват хора за полагане на цветя в памет на Навални", подчерта той.
Още от Свят
САЩ нанесоха серия удари по Иран
Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл