13 Април, 2026

Германски министър сряза Тръмп за "Северен поток"

Германски министър сряза Тръмп за "Северен поток"

Хайко Маас

Приказките за зависимост от Русия не кореспондират с реалността, отсече Маас

Министърът на външните работи на Германия Хайко Маас отхвърли твърдението на президента на САЩ Доналд Тръмп, че Германия ще стане "напълно зависима от руската енергия", ако не се откаже от газопровода "Северен поток-2", съобщава "Асошиейтед прес". 

Маас подчерта, че коментарите на Тръмп "не кореспондират с реалността".

На въпрос на журналисти в кулоарите на Общото събрание на ООН за смеха на германската делегация при споменаването от страна на Тръмп на газопровода "Северен поток-2" по време на речта му пред ООН във вторник, Маас коментира, че развеселеността им може да се е дължала на липсата на изненада у германските дипломати от това, че въпросът е бил повдигнат отново от американския президент.

По думите на германския първи дипломат "Германия няма да се умори да противодейства с реални факти и да настоява, че това не е политически проект, а преди всичко икономически".

Според американските власти "Северен поток-2" ще позволи на Русия да "задуши" икономически Украйна. 
Сподели:

Коментари (0)

Туск: Изборите в Унгария показаха, че Европа няма да е жертва на авторитарни управления

Туск: Изборите в Унгария показаха, че Европа няма да е жертва на авторитарни управления

„Всички се опасяваха, че има тенденция към авторитарни, корумпирани режими. Това не е така. Първо Варшава, после Букурещ, Кишинев, сега Будапеща“, посочи Доналд Туск

Германия очаква бързо разблокиране на 90 млрд. за Украйна след загубата на Орбан в Унгария

Германия очаква бързо разблокиране на 90 млрд. за Украйна след загубата на Орбан в Унгария

„Германското правителство разчита на това и затова очаква с нетърпение бързото формиране на правителство в Унгария“, заяви говорителят Щефан Корнелиус

Японски вулкан изригна с 6000-метров стълб от камъни и пепел

Японски вулкан изригна с 6000-метров стълб от камъни и пепел

Около 80 души първоначално са потърсили убежища, но после са започнали да се връщат по домовете си