Критиките на германския външен министър бе по повод общата снимка на турския президент с Путин и Раиси
Германският външен министър г-жа Аналена Бербок разкритикува турския президент Реджеп Тайип Ердоган в интервю за Bild за съвместната му снимка с руския и иранския лидер Владимир Путин и Ибрахим Раиси.
„Това, че на тази снимка е турският президент, е, така да се каже, предизвикателство за НАТО, меко казано“, подчерта тя и добави, че това е „просто непростимо“.
Коментирайки обвиненията на Бундестага заради "бавни" доставки на оръжие за Киев, тя заяви, че ФРГ "няма за цел да заблуждава европейските си съседи". „Не можем да заменим танковете с едно щракане на пръстите си“, добави Бърбок.
Президентите на Иран, Русия и Турция Ибрахим Раиси, Владимир Путин и Реджеп Тайип Ердоган и Ибрахим Раиси проведоха по-рано тази седмица тристранни преговори в Техеран и си направиха обща снимка. /БГНЕС
Още от Свят
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация
Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"
„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната
Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна
Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза
Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт