17 Юни, 2026

В Германия обявяват извънредна ситуация от 8 юли заради газа

В Германия обявяват извънредна ситуация от 8 юли заради газа

Спешен план за гарантиране на енергийната сигурност

На 8 юли германското правителство ще обяви т.нар. извънредна ситуация заради напрегнатата ситуация с доставките на газ. Това съобщи вестник „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, позовавайки се на свои източници.

Германия вече обяви първа степен на готовност като част от спешен план за гарантиране на енергийната сигурност. Наред с другото, той задължава Федералната агенция за мрежите да докладва ежедневно за състоянието на доставките на газ и да следи непрекъснато ситуацията. Втората степен означава, че правителството ще призове компаниите към икономия на газ. При тези обстоятелства ситуацията все още може да се регулира на пазарно ниво, но вече е вероятно допълнително повишаване на цените. /БГНЕС
Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)