9 Юли, 2026

Германската полиция арестува руснак - подготвял политически мотивирано нападение

Снимка: архив - EPA/BGNES

Мъжът се яви в съда на 21 февруари и беше задържан под стража

Германската полиция съобщи, че е задържала 18-годишен руснак по подозрение, че е планирал „политически мотивирано“ нападение в Берлин, два дни преди националните избори, предаде агенция АФП.

Той е бил задържан късно на 20 февруари в провинция Бранденбург, която заобикаля Берлин, уточниха от полицията и прокуратурата.

Властите не предоставиха повече подробности за заговора за нападение, но вестник „Тагесшпигел“ съобщи, че заподозреният е чеченец и се предполага, че е планирал нападение срещу израелското посолство.

Полицията за борба с безредиците и специализираните полицейски служители са участвали в ареста, извършен след подаден сигнал, съобщиха официални лица.

„Засега не може да бъдат дадени повече подробности за произхода и мотива, за да се защити разследването“, допълниха те.

Мъжът се яви в съда на 21 февруари и беше задържан под стража.

Германските власти са в повишена готовност преди федералните избори на 23 февруари. /БГНЕС

Сподели:
Бразилия разреши експулсиране на руснак, обвинен и от Вашингтон, и от Москва

Бразилия разреши експулсиране на руснак, обвинен и от Вашингтон, и от Москва

Решението на бразилското правителство, публикувано в Държавен вестник, не посочва в коя страна ще бъде експулсиран 40-годишният мъж

Още два руски региона останаха без бензин: горят петролни бази в Твер и Ставрополския край

Още два руски региона останаха без бензин: горят петролни бази в Твер и Ставрополския край

Междувременно руски медии съобщават, че дронове отново са атакували и два руски танкера в Таганрогския залив, където също е избухнал пожар.

Революционната гвардия на Иран: Ударихме военните бази на САЩ в Бахрейн и Кувейт

Революционната гвардия на Иран: Ударихме военните бази на САЩ в Бахрейн и Кувейт

Гвардията твърди, че е поразила „ключова инфраструктура и съоръжения" в американските бази Арифджан и Али ал Салем в Кувейт, както и Джуфейр и Шейх Иса в Бахрейн, с ракети и дронове

Коментари (0)