5 Декември, 2025

Екстрадирането на Северин Красимиров от Германия ще отнеме дълго време

Екстрадирането на Северин Красимиров от Германия ще отнеме дълго време

Северин Красимиров

Германската полиция потвърди ареста на предполагаемия убиец на Виктория Маринова

Германската полиция потвърди, че е задържала заподозрян от България във връзка с убийството на българската телевизионна журналистка Виктория Маринова. Заподозреният бе задържан в град Щаде в Северна Германия късно снощи. 

Само няколко часа са изминали от установяването на контакт с българските служби до задържането на заподозрения за убийството, това коментираха за БНТ от прокуратурата в германския град Целе, провинция Долна Саксония. На този етап конкретни срокове не могат да се определят. Задържаният предстои да бъде разпитван днес.

Прокуратурата в град Целе заяви, че проверява условията, изисквани за екстрадиция в България, и е внесла искане в регионален съд за официална заповед за арест. Процедурата по екстрадиране от Германия на заподозрения в убийството на Виктория Маринова ще отнеме дълго време. В зависимост от логистичната възможност процедурата продължава между 2-3 седмици, а може и няколко месеца.

Според германските власти заподозреният е на 20 години. Българското министерство на вътрешните работи бе съобщило, че той е на 21 години, пише ДПА.
Сподели:

Коментари (0)

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Адвокатите на Коцев обжалват гаранцията му от 200 000 лева

Срещу варненския кмет се води дело за участие в престъпен сговор за корупционни и длъжностни престъпления. Заедно с него са обвинени и още четири лица

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Оставиха в ареста петима задържани по делото "Исторически парк"

Един от обвиняемите е освободен без мярка, тъй като срещу него липсват доказателства. На друг беше наложена гаранция 20 хиляди лева.

Бойко Найденов: Няма пречка Сарафов отново да се кандидатира за главен прокурор, но е нужен нов ВСС

Бойко Найденов: Няма пречка Сарафов отново да се кандидатира за главен прокурор, но е нужен нов ВСС

Политиците трябва да поемат своята отговорност за избирането на нов състав на ВСС.