20 Декември, 2025

Германската полиция провежда обиски, свързани с незаконен износ за Русия

Германската полиция провежда обиски, свързани с незаконен износ за Русия

Снимка: EPA/BGNES

Има арестуван

Мъж е бил арестуван в Германия по подозрение, че е продавал техническо оборудване на Русия въпреки санкциите, съобщи Дарик с позоваване на агенция ДПА, която цитира германските власти. 

Полицията обискира шест имота в страната като част от разследването. Мъжът е бил арестуван от митнически служители в южния град Нюрнберг.
Властите заявиха, че са иззети доказателства в процеса на обискирането. 

По думите на прокурори, има данни, че мъжът е предоставял сателитни антени и сонари за ползване в дълбоки води. Заподозрян е, че е работил е международна мрежа. 

55-годишният мъж, който има руско и киргизстанско гражданство, е обвинен, че е нарушил закона за външната търговия и плащанията на Германия. 

Смята се, че той е ползвал компанията, базирана в Германия, за да се осигурява доставката на техническо оборудване, заявиха следователи. 
Разследването все още е в ход. 

Износът за Русия, особено на чувствителна електроника или други стоки, които биха могли да се използват за военни цели, е ограничен по силата на санкциите на Европейския съюз, наложени след пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна през февруари 2022 г.
Сподели:

Коментари (0)

СБУ разби 2 руски военни самолета Су-27 за 70 млн. долара в окупирания Крим

СБУ разби 2 руски военни самолета Су-27 за 70 млн. долара в окупирания Крим

Един от самолетите бил на пистата с пълен боезапас и готов за боен полет. Потвърдиха също, че е била ударена кулата за контрол на въздушното движение.

Тръмп назначи нов ръководител на командването на САЩ в Латинска Америка

Тръмп назначи нов ръководител на командването на САЩ в Латинска Америка

Предишният ръководител на Южното командване адмирал Алвин Холси официално се оттегли от поста този месец, едва  година след началото на мандата си, и нито той, нито шефът на Пентагона Пийт Хегсет са посочили публично причина за преждевременното напускане

След сваляне на дрон, Турция поиска Украйна и Русия да намалят ескалацията в Черно море

След сваляне на дрон, Турция поиска Украйна и Русия да намалят ескалацията в Черно море

Когато е бил свален, неидетифицираният безпилотен летателен апарат се е разпаднал на малки фрагменти, което затруднява възстановяването на останките му