21 Декември, 2025

Германски експерт изригна срещу Запада: Путин ни лъже, а ние се хващаме на въдицата му

Германски експерт изригна срещу Запада: Путин ни лъже, а ние се хващаме на въдицата му

Русия поставя абсурдни условия – на практика капитулация на Украйна, преди изобщо да обмисли мир, иска нов ред в Европа, с по-малко демокрация и правов ред

Германският военен експерт Нико Ланге остро разкритикува западните страни за наивната им реакция спрямо манипулациите на Кремъл. В предаването MUT-Talk той определи обявеното прекратяване на огъня около 9 май като поредна пропагандна уловка на Путин, приета от Запада с лековерие.

„Докога ще се оставяме да бъдем заблуждавани?“, попита Ланге и подчерта, че Украйна е предлагала прекратяване на огъня над 50 пъти, но Путин отказва. Според него Русия поставя абсурдни условия – на практика капитулация на Украйна – преди изобщо да обмисли мир.

Ланге изрази недоумение от това, че западните политици не заемат твърда позиция срещу руската дезинформация. Европа, според него, трябва да осъзнае, че собствената ѝ сигурност зависи пряко от украинската победа. „Путин иска не само Украйна – той иска нов ред в Европа, с по-малко демокрация и правов ред“, предупреди експертът.

Той също така посочи приликите между Путин и Тръмп в начина им на упражняване на власт и призова: „Стига сме се занимавали с Тръмп. Време е да поемем отговорност.“

Сподели:

Коментари (0)

Маркон пристигна в ОАЕ, за да празнува Коледа с френските войници

Маркон пристигна в ОАЕ, за да празнува Коледа с френските войници

Френският президент традиционно прекарва празничния период в края на годината с френски военни, разположени зад граница, като в Обединените арабски емирства те са над 900

Пратеникът на Русия: Западни медии тласкат към война и спъват мирния план на Тръмп

Пратеникът на Русия: Западни медии тласкат към война и спъват мирния план на Тръмп

„Нека признаем съществуването на добре финансирана и координирана кампания за подстрекаване към война в медиите на САЩ, Обединеното кралство и ЕС, насочена към подкопаване на мирния план на президента Тръмп."

Украйна потвърди, че руснаци са проникнали през границата в Сумска област

Украйна потвърди, че руснаци са проникнали през границата в Сумска област

В резултат на противниковото настъпление, Силите за отбрана се оттеглиха от няколко позиции в района на Грабовско. Евакуираха 50 жители.