Германският външен министър Хайко Маас заяви, че предстоящите преговори на външните министри от „Нормандската четворка“ в Берлин ще бъдат сложни, но резултатът от тях ще е позитивен, предава Rеgnum, цитиран от "Фокус".
„Самият факт, че се срещаме след 16 месеца е успех“, заяви Маас. Той отбеляза, че осъществяване то на Минските споразумения се е забавило. От това страдат жителите на Донбас, които искат най-много мир.
„Възобновяването на преговорния процес ще бъде трудно - интересите и позициите на Москва и Киев са далеч една от друга по много въпроси. Въпреки това преговарящите - Русия, Германия, Франция и Украйна - трябва да опитат всичко, за да установят трайно прекратяване на огъня, да премахнат тежките оръжия и да подобрят хуманитарното положение в Донбас. Освен това те трябва да обсъдят дейностите в района на мисията на ООН“ , убеден е Маас.
Преговорите във формата „Нормандска четворка“ ще се проведат на 11 юни в Берлин. Според заместник-министъра на външните работи на Русия Григорий Карасин затворените теми няма да има - всички въпроси от дневния ред за уреждането на украинската криза са обект на дискусия


Коментари (0)