23 Юни, 2026

Германският министър на отбраната: Светът би бил по-добро място без Путин

Германският министър на отбраната: Светът би бил по-добро място без Путин
Борис Писториус и Олексий Резников, снимка: БГНЕС

При изненадващото си посещение в Киев германският министър на отбраната Борис Писториус заяви пред германското издание "Билд", че светът би бил по-добро място без Путин.

"Мисля, че това може да се каже без колебание или компромис, да!", отговори германският политик на въпроса на журналиста.

Министърът на отбраната заяви също, че Украйна трябва да спечели тази война, като отбеляза, че не знае дали Украйна може да си върне Донбас и Крим, но изрази увереност, че западните съюзници трябва да продължат да подкрепят Украйна.

Запитан от журналист дали руските ядрени заплахи го плашат, Борис Писториус отговори: "Не ме плашат много. Това, което се случва, е едно, а това, което се случва в пропагандата, е друго. В крайна сметка никой от нас не знае какво прави Путин, но това не бива да ни спира да оказваме разумна подкрепа заедно с нашите съюзници", предаде news.bg.
Сподели:
FT, Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия

FT, Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия

Според източниците на изданието, непредсказуемостта на американския президент е накарала Русия да загуби вяра в Тръмп

Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток

"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин

Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света

Коментари (0)