Германското правителство трябва да обмисли възможни стъпки в случай на разширяване на американските санкции срещу "Северен поток-2". Отговорът може да включва привикване на американския посланик и рестрикции по отношение на американските сенатори - автори на законопроекта за новите санкции срещу участници в строителството на руския газопровод, както и мита върхи ВПГ, идващ от САЩ. Това заяви на пресконференция ръководителят на комисията в Бундестага (германския парламент) по икономика и енергетика Клаус Ернст.
"Трябва да се замислим не са ли нужни ответни мерки, например наказателни мита върху ВПГ от САЩ", каза той. "След това трябва да помислим не трябва ли да бъдат въведени санкции срещу сенаторите, инициирали законопроекта за санкциите срещу "Северен поток-2", отбеляза Ернст.
Политикът нарече новите възможни санкции на САЩ „незаконна намеса в европейската правна система, както и в суверенитета на Германия и Европа“.
"Германското правителство трябва да се защити от атаки срещу суверенитета на Германия и ЕС", каза той.
Ернст подчерта също, че в Бундестага има широк консенсус проектът „Северен поток-2“ да бъде завършен. /БГНЕС и ТАСС
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление