Главният прокурор Иван Гешев се появи за пръв път публично макар и онлайн.
От 27 октомври обвинител номер едно бе преустановил всякакви медийни изява, след като съобщи в туитър профила си, че е под карантина.
Днес Гешев изненадващо води заседанието на Прокурорската колегия на ВСС, въпреки че дневният ред бе подписан от Евгени Диков - най-старшия по възраст от колегията.
Заседанието включва 14 точки, участват 8 души от 11-членната колегия, двама дори са в заседателната зала.
Вчера главният прокурор отново коментира в туит "любимата си тема" с битовата престъпност:
"Разкрити са поредните грабежи над възрастни хора. Този път в гр. Сливен. Нищо не може да оправдае този род престъпления, дори когато, за съжаление, са извършени от деца. Мерките срещу конвенционалната престъпност продължават въпреки трудната ситуация, в която се намираме."
Още от Закон и ред
Повдигнаха обвинение срещу мъжа, който запали съпругата си в село Медовец
От Военната болница във Варна съобщиха , че 48-годишната жена е в изключително тежко състояние, настанена е в реанимацията
Скандалът „Баба Алино“ се разраства: Правосъдният министър поиска наказание за втори нотариус
Особено фрапиращи са нарушенията при сделките за паркоместа и дворни места, тъй като въпросните имоти са със статут на „горска територия“ — категория, за която важи строга законова забрана за промяна на предназначението и извършване на строителство
Второ заседание в Кочани по делото срещу Ива, която пострада при катастрофа
Автомобилът, който Ива управлява, е смазан до неузнаваемост, а тя буквално е заклещена в него