22 Декември, 2025

Гешев свиква Общо събрание на прокурорите за избор на членове на ВСС

Гешев свиква Общо събрание на прокурорите за избор на членове на ВСС

Иван Гешев

То ще се проведе в две последователни съботи на 19.09. 2020 г. и 26.09.2020 г.

Главният прокурор на Република България Иван Гешев свиква Общо събрание (ОС) на прокурорите за избор на членове на Висшия съдебен съвет (ВСС), което ще се проведе в две последователни съботи на 19.09. 2020 г. и 26.09.2020 г.

ОС е свикано на основание чл. 29а, ал. 2 от Закона за съдебната власт във връзка с чл. 16, ал. 4, изр. второ от Закона за съдебната власт и Заповед на главния прокурор от 02.07.2020г., при спазване изискванията разписани в Правилата за провеждане на избор на членове на ВСС от съдиите, прокурорите и следователите, приети с решение на Пленума на ВСС от 2016 година.

Магистратите ще могат да издигат кандидатури за нов член на ВСС, като депозират предложенията си в деловодството на Висшия съдебен съвет не по-късно от два месеца преди първата събота на провеждането на събранието (17.07.2020г.), заедно с писменото съгласие на кандидата. Те ще бъдат обявявани заедно с мотивите и имената на предложителите на интернет страницата на Висшия съдебен съвет в срок до три дни от постъпването им.

В четиринадесетдневен срок от обявяването на предложенията (03.08.2020г.) кандидатите трябва да представят в писмена форма подробна автобиография, мотивите си и концепция за дейността на Висшия съдебен съвет, както и документи за съответствие с изискванията на закона, които също ще бъдат публикувани в срок до три дни от представянето им (06.08.2020г.) на интернет страницата на Висшия съдебен съвет.

Становищата за кандидатите и въпросите към тях могат да се представят до 04.09.2020г., след което ще бъдат поставени на интернет страницата на Висшия съдебен съвет в срок до три дни след постъпването им(08.09.2020г.).
Сподели:

Коментари (0)

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Пуснаха от ареста срещу 5 000 лева бившия директор на 138-о ОУ, монтирал камери в тоалетните

Адвокат Костадин Костадинов, който е на снимката, издейства гаранцията. Срещу Александър Евтимов са повдигнати две обвинения – за използване на нерегламентирани устройства и за разпространяване на порнографско съдържание