"Инерком" все още не е платил на ЧЕЗ за покупката на българските активи на чешкото дружество. Информацията е потвърдена за БНР от централата на компанията в Прага.
Днес изтича крайният срок за плащането, но от чешката компания отказват подробности за последиците, ако то не постъпи.
Междувременно в материал, озаглавен "Предстои продажбата на българските активи на ЧЕЗ", "Лидове Новини" обръща внимание на факта, че Гинка Върбакова не е влязла в управителния съвет на ЧЕЗ България на общото събрание на акционерите .
Това може да е сигнал, че до сделка няма да се стигне, коментират от изданието.
Бизнес
Сделката с ЧЕЗ под въпрос: Гинка Върбакова не е платила за българските активи
Автор: Димитър Иванов

Гинка Върбакова
Това съобщават от компанията в Прага
Фактор
Още от Бизнес
Инфлацията в еврозоната спадна до 2,2% през март
Показателят се доближи до целевата стойност от 2% инфлация на Европейската централна банка
Скрито престъпление с колективна цена: Корупцията в ЕС „изяжда“ 6% от БВП
По думите на еврокомисар Екатерина Захариева в момента се водят преговори за директива за правила в тази сфера
Сметна палата: „Топлофикация София“ зле управлява имотите си
Това е изводът от одитния доклад, който Сметната палата публикува, обхващащ периода от 1 януари 2018 г. до 31 декември 2020 г.